Startuj z www.L.szczecin.pl Dodaj do Ulubionych LOGOWANIE Niedziela, 31 Sierpień 2014r.
l.szczecin.pl - niezależny szczecinskiportal szkół nauki jazdyOgółem: 208564
W zeszłym miesiącu: 0
W tym miesiącu: 2341
Wczoraj: 168
Dzisiaj: 0Wywiad z Cezarym Tkaczykiem, Dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie.

Redakcja Portalu: Jak wybrać dobrą szkołę jazdy? Na co powinien kursant zwrócić przede wszystkim uwagę?
Cezary Tkaczyk Dyr.WORD: Po pierwsze wybierając szkołę nauki jazdy najlepiej poradzić się znajomych, którzy przeszli już kurs prawa jazdy i którzy są nam życzliwi. Po drugie warto również sprawdzić na stronie internetowej Urzędu Miasta jaką zdawalność ma dana szkoła, należy jednak pamiętać, że przy obliczaniu statystyki zdawalności szkoły brany jest pod uwagę jedynie wynik pierwszego podejścia do egzaminu. Najlepsi instruktorzy twierdzą jednak, że dla nich poziom zdawalności jest nieistotny. Liczy się tylko świadomość, że dobrze przygotowali kursanta do roli kierowcy. Dlatego też uważam, że najlepszym elementem jest polecenie szkoły nauki jazdy przez kogoś, kto już był w danej szkole, kto zrobił tam kurs i kto zdał egzamin, nawet nie za pierwszym razem. Tak naprawdę szkoła nauki jazdy jest jedynie elementem pośredniczącym. Najważniejszy jest instruktor, ponieważ to on ma nas przygotować do egzaminu, który jest jednym z najtrudniejszych egzaminów w życiu. Kiedyś myślałem, że jest to matura….
RP: Jaką zdawalność ma Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego?
C.T.: Zdawalność WORD w Szczecinie utrzymuje się na dość wysokim poziomie w porównaniu do innych WORD-ów w Polsce. Co ciekawe, w Polsce większe WORD-y mają z reguły wyższą zdawalność niż mniejsze. W WORD-zie szczecińskim zdawalność oscyluje w granicach pomiędzy 34% - 36%. Przypominam, że liczony jest tylko wynik pierwszego podejścia do egzaminu. Jest to spora zdawalność, gdyż średnia krajowa waha się w okolicach 30%. Tym bardziej, że powszechnie panuje opinia, iż po Szczecinie jeździ się bardzo trudno ze względu na sporą ilość ruchów okrężnych z tramwajami.
RP: Według ustawy termin zdawania egzaminu przez kursanta powinien przypadać najpóźniej 30 dnia po zakończeniu szkolenia. Czy szczeciński WORD dotrzymuje tego terminu?
C.T.: W zeszłym roku mieliśmy za cały rok 45 tys. egzaminów praktycznych. W tym roku, nie licząc grudnia, mamy już przeprowadzonych prawie 55 tys. egzaminów praktycznych, czyli o 10 tys. więcej. Jest to możliwe, ponieważ zatrudniliśmy większą liczbę egzaminatorów oraz wprowadziliśmy dwuzmianowy system pracy. Dzięki tym zmianom od połowy bieżącego roku udaje nam się dotrzymywać terminu 30-dniowego.
Dziękujemy za rozmowę
Redakcja Portalu
1 Skaut 6.41 pkt
2 SOS - Grupa S.O.S. 6.34 pkt
3 EMAR 5.88 pkt
4 L-PANDA 5.80 pkt
5 CIEŚLAK 5.75 pkt
6 TARCZON S.A. 5.13 pkt
7 DEC 4.92 pkt
8 EFEKT 4.81 pkt
9 KAROL 4.63 pkt
10 PRAWKO 4.58 pkt

Sprawdź legalność Twojej szkoły nauki jazdy ze SzczecinaKOBRA
2014-06-20   pozytywna
wszystko ok ... wiecej »»
ETYNKOWSKI
2014-06-05   pozytywna
Jestem zadowolony z tej nauki jazdy. Instrukt ... wiecej »»
SOS - Grupa S.O.S.
2014-06-01   pozytywna
Pan Filip jest bardzo wymagający ale jego do ... wiecej »»
SZKOŁA JAZDY XXL
2014-05-30   pozytywna
Polecam tą szkołę w 100%. Pani Ania prowadzi ... wiecej »»
ETYNKOWSKI
2014-05-22   pozytywna
Szczerze polecam Naukę Jazdy Etynkowski. Zdał ... wiecej »»

© 2008-2009 www.L.szczecin.pl Niezależny Szczeciński Portal Szkół Nauki Jazdy. ICG Consulting Group. All Rights Reserved.   cms
Nauka jazdy Szczecin. Prawo jazdy w Szczecinie. Kursy prawo jazdy. OSK Szczecin. Ranking szkół jazdy w Szczecinie. Nauka Jazdy Szczecin Ranking. Nauka Jazdy Szczecin zdawalność.